Prelegenci

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami Prelegentów III Warsztatów PR w Samorządzie i Administracji Państwowej.

dr Sebastian Chachołek

Prezes Zarządu Grupy PRC, właściciel agencji public relations PRC Communications. Komentator i ekspert z zakresu PR m.in. dla TVP, TVN24, Wprost, Gazeta Wyborcza, felietonista „Home&Market”. Doradca i trener dla  KGHM Polska Miedź S.A., PCC GmbH, PCC „Rokita”, PTK Holding, ZRE S.A, Fasing-MÓJ SA, Grupa BRE Bank, ZDW Katowice. Mediator w sporach zbiorowych w zakładach z branży energetyki, górnictwa i przemysłu chemicznego. Od 1994 r. pełnił funkcję rzecznika prasowego m.in. Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej, JOPEX, PTKiGK, Fasing-MOJ SA, BZUG, PTK Holding S.A. Od 1996 doradca i konsultant z zakresu marketingu politycznego, twórca kilkudziesięciu kampanii samorządowych i parlamentarnych, m.in. dla PO, SLD, SDPL, LiD, PiS i Mniejszości Niemieckiej. Autor strategii rozwoju m.in. dla Województwa Mazowieckiego, UM Piła, Starostwa Będzińskiego. Gościnne wykłady na 30 uczelniach w Polsce. Autor ponad 100 artykułów i publikacji. Współautor książki Ten wredny PR 2009 i Polskiego Leksykonu PR.

Mieczysław Kieca

Od 2006 roku prezydent Wodzisławia Śląskiego. Z zawodu fotograf i informatyk. Studiował w Bielskiej Wyższej Szkole im. Jana Tyszkiewicza oraz na Politechnice Częstochowskiej. Ukończył również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera.

W 2006 został wybrany na urząd prezydenta Wodzisławia Śląskiego z listy lokalnego komitetu wyborczego. W chwili objęcia urzędu miał 27 lat, stając się tym samym najmłodszym urzędującym prezydentem miasta. Od blisko 10 lat stara się skutecznie realizować zadania miasta zgodnie z przyjętą i konsekwentnie wdrażaną strategią rozwoju. Prezydentura Mieczysława Kiecy to czas, w którym dominuje polityka proinwestycyjna. Realizacja wartościowych projektów umożliwiona została w sporej mierze przez pozyskane fundusze unijne. Jego celem jest osiągnięcie zrównoważonego i stabilnego rozwoju miasta.

W ostatnich latach otrzymał nagrody: „Johnnie Walker Keep Walking” w kategorii „Polityka – osobowość roku 2007”, „Srebrny Promotor Orłów Agrobiznesu” oraz „Filar Gospodarki Śląskiej”.

Aleksandra Wysocka

Projektantka graficzna, Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna z kontynuacją specjalizacji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach (zarządzanie komunikacją w organizacji). Ukończyła również projektowanie graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Miłośniczka minimalistycznego designu, typografii i Polskiej Szkoły Plakatu. Jej pasją jest kreowanie wizerunku marek poprzez obraz.  Na co dzień zajmuje się komunikacją wizualną w dziale marketingu Agata S.A.

Aleksandra Kutz

Artystka i dziennikarka. Osobowość medialna. Propagatorka kultury i sztuki. Reżyseruje videoklipy i filmy dokumentalne. Dyrektor ds.rozwoju kwartalnika literackiego ” Literacje” pod auspicjami Instytutu Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.  Prowadzi programy telewizyjne i radiowe m.in. ” Ola W trasie”, „Najgorszy polski kierowca” ” Przyjazne Motocyklistom”czy cykl literacki ” Afery z Litery” w Polskim Radio. Ceniona postać w świecie motoryzacji, aktywnie jeździ na motocyklu organizuje mistrzostwa motocyklowe oraz jest kierowcą rajdowym. Maluje i projektuje a w wolnych chwilach uprawia sztuki walki. Zaangażowana w sprawy charytatywne na rzecz podnoszenia jakości życia i zwiększania świadomości społecznej.

Jan Gierach

Operator, fotograf i montażysta.  Student Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu na kierunku Fotografia. Pracuje jako operator telewizyjny i filmowy. 2008-2010 ukończył studia w Warszawskiej Szkole Fotografii. Autor wystaw fotograficznych i operator videoklipów m.in. Kult , T Love. Autor zdjęć z wydarzeń motoryzacyjnych i artystycznych. Zaangażowany w akcje prospołeczne. Współpracuje z Aljazeera. Jest autorem zdjęć do filmu Aleksandry Kutz ” Moto Dzieci”.

Kamil Bolek

Ekspert w zakresie wykorzystania influencerów w komunikacji marki, dyrektor marketingu w LifeTube – największej jednonarodowej sieci partnerskiej YouTube w Europie. Wcześniej head of communication w indaHash – międzynarodowej platformie do współpracy marek z influencerami. PR-owiec i psycholog zafascynowany zmianami w konsumpcji mediów, naukami o komunikowaniu i podejmowaniu decyzji. Prelegent wielu konferencji branżowych, autor i wykładowca.

Jarosław Bieniecki

Twórca i Prezes Runmageddonu – największej i najmodniejszej inicjatywy w polskim sporcie amatorskim (ponad 50 tys. uczestników w 2017 r). Założył z bratem Bieg Rzeźnika, 80-kilometrową przeprawę przez Bieszczady, od 10-u lat tytułowany najlepszym biegiem górskim w Polsce. Przez 7 lat wyczynowo trenował biegi długodystansowe, w tym czasie dorobił się 6 medali Mistrzostw Polski na 3km i 5km. Od ponad dwóch lat występuje jako mówca inspiracyjny. Autor książki „Runmageddon, czyli bierz z życia więcej”.

Kamila Kremiec-Panek

Teatrolog, kulturoznawca i instruktor teatralny. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacja: organizator i promotor widowisk) oraz teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 2015 roku organizator widowisk, animator kultury oraz instruktor teatralny w Sandomierskim Centrum Kultury. Od 2017 roku asystent dyrektora ds. programowych. Koordynator sandomierskiego festiwalu muzycznego „Witamina Jazz – jesienna kuracja półtonami” oraz dużego projektu „Sandomierska Akademia Musicalu”, wspieranego przez MKiDN. Współpracowała również z ośrodkiem Caritas „Radość Życia”, prowadząc zajęcia teatralne z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie w ramach projektu „Teatr łączy”.

Igor Fleiszer

Producent muzyczny oraz DJ. Na koncie ma występy w najlepszych klubach oraz festiwalach w Polsce i zagranicą. Wspólzałożyciel zespołów PIONA oraz Last Robots. Na koncie ma remixy dla takich artystów, jak: SIA, Giorgio Moroder, Hurts, Kult i wielu innych. Przez cztery lata prowadził autorską audycję w Radio Roxy FM. Swoje 15-letnie doświadcznie na scenie i w branży muzycznej wykorzystuje, jako organizator największego zimowego festiwalu – SnowFest, który odbywa się w Szczyrku. Od początku tego wydarzenia (od 2014 r.) jest odpowiedzialny za dobór artystyczny festiwalu oraz kontakty z mediami.  Od lat aktywnie promuje kulturę i muzykę na terenie całego kraju.

Robert Stępowski

Ekspert ds. marketingu terytorialnego i personal brandingu, założyciel platformy www.MarketingMiejsca.com.pl (2008). Pomaga samorządom i samorządowcom efektywnie komunikować się z mieszkańcami i interesariuszami zewnętrznymi przy wykorzystaniu nowych narzędzi komunikacji marketingowej.

Autor corocznych raportów: „Wydatki promocyjne polskich miast i województw” i „Najlepsze działania promocyjne polskich miast i regionów”. Od niemal 18 lat: szkoli, wykłada, doradza i pisze. Jego liczne artykuły i komentarze publikowane były m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Dzienniku Gazecie Prawnej”, Onet Biznes, Piśmie Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, magazynach „Rynek Turystyczny” i BRIEF, a także portalach m.in. Wirtualnemedia.pl. Współpracował z radiową Jedynką oraz kierował działem online Radia Dla Ciebie (mazowiecka rozgłośnia Polskiego Radia) i tygodnikiem „Nasze Miasto”.

Jest autorem kilku książek m.in.: „Wszystko co chciałbyś wiedzieć o marketingu terytorialnym. Z praktyki polskich samorządów”, „Promocja marki. Poradnik dobrych praktyk”, „Marketing terytorialny. Jak zbudować i wypromować markę miejscowości?”, „Personal branding”, „Jak wygrać wybory samorządowe 2018?”, „Jak osiągnąć sukces”, „Komunikacja marketingowa 2030. Technologiczna rewolucja i mentalna ewolucja”, „Inny świat, czyli subiektywny przewodnik po marketingu miejsc”, „Jak wygrać wybory samorządowe 2018?”. Od 2010 roku prowadzi wydawnictwo ROSTER (print i online) oraz agencję doradczą. Wejdź na  PlaceBranding.pl i przeczytaj o kolejnej książce.

Roman Szełemej

Ukończył Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W l. 80 pracował w Szpitalu Górniczym w Wałbrzychu, najpierw jako stażysta, później młodszy asystent na Oddziale Chorób Wewnętrznych. Od 2000 r. Ordynator oddziału Internistyczno-Kardiologicznego, a od 2002 r. dyrektor Specjalistycznego Szpitala im dr A. Sokołowskiego w Wałbrzychu (dawniej Szpital Górniczy w Wałbrzychu). Od 2003 r. pełnomocnik marszałka w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, a w l. 2008-2011 pełnomocnik zarządu Województwa ds.  polityki zdrowotnej. Od 2006 r. współwłaściciel i lekarz kardiolog w Medic Spółka z o.o. W 2011 r. wybrany na prezydenta Wałbrzycha w przedterminowych wyborach. W 2014 r. uzyskał reelekcję uzyskując 31878 głosów (83,99%). W marcu 2015 roku został członkiem zarządu Związku Miast Polskich.

Renata Karpińska

Ukończył Akademię Medyczną im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. W l. 80 pracował w Szpitalu Górniczym w Wałbrzychu, najpierw jako stażysta, później młodszy asystent na Oddziale Chorób Wewnętrznych. Od 2000 r. Ordynator oddziału Internistyczno-Kardiologicznego, a od 2002 r. dyrektor Specjalistycznego Szpitala im dr A. Sokołowskiego w Wałbrzychu (dawniej Szpital Górniczy w Wałbrzychu). Od 2003 r. pełnomocnik marszałka w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, a w l. 2008-2011 pełnomocnik zarządu Województwa ds.  polityki zdrowotnej. Od 2006 r. współwłaściciel i lekarz kardiolog w Medic Spółka z o.o. W 2011 r. wybrany na prezydenta Wałbrzycha w przedterminowych wyborach. W 2014 r. uzyskał reelekcję uzyskując 31878 głosów (83,99%). W marcu 2015 roku został członkiem zarządu Związku Miast Polskich.

Ryszard Macura

Od 2014 roku Burmistrz Miasta Cieszyna. Posiada wykształcenie wyższe w zakresie prawa, historii i teologii. Przez 19 lat wykonywał zawód nauczyciela, przez 5 lat pełnił funkcję dyrektora szkoły.
W 2005 r. uzupełnił skład Rady Powiatu Cieszyńskiego, zasiadając w niej do końca kadencji, czyli do 2006 r. Ponownie został wybrany radnym tego organu w 2010 r. W działalności społecznej związany m.in. z ruchem harcerskim i Stowarzyszeniem „Wszechnica”, w którym przez kilka lat pełnił funkcję prezesa.
W wolnych chwilach uprawia rodzinnie turystykę krajową i zagraniczną. Szczególnie bliskie są mu wyprawy górskie. Jako gospodarz Cieszyna nie kryje dumy z budowy dworca autobusowo-kolejowego, który znacząco poprawia funkcjonalność i estetykę miasta, a ponadto jest jednym z elementów usilnych starań o poszerzenie skomunikowania kolejowego stolicy powiatu cieszyńskiego.
Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za działalność społeczną i publiczną oraz za osiągnięcia w pracy samorządowej. Odebrał certyfikat podczas VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, jako samorząd, który wspiera MŚP.